[ Webhosting profitux.cz ]

Bibliografie Jaroslava Foglara

V tomto rozcestníku najdete přehled díla Jaroslava Foglara a odkazy na podrobnější články o tomto tématu pojednávající. Můžete si také zobrazit všechny články z kategorie Bibliografie.

Knihy

V přehledu níže jsou uvedeny knihy Jaroslava Foglara, které byly vydány v nakladatelství Olympia v edici Sebraných spisů Jaroslava Foglara. Ostatní knihy, povídky, kreslené seriály a jiné dílo jsou zmíněny v dalších odkazech v sekci Bibliografie.

     

Kreslené seriály

Mimo Rychlé šípy napsal Jaroslav Foglar osm dalších kreslených seriálů. Některé jsou známé více, jiné méně, ale téměř všechny (kromě Expedice Borneo a Pana Bacila) je lze nalézt v knize Svorní gambusíni a jiné příběhy, souborném vydání kreslených seriálů Jaroslava Foglara od nakladatelství Olympia.

Obálka Vápenkova vydání Kreslených seriálů Jaroslava FoglaraObálka Vápenkova vydání Kreslených seriálů Jaroslava Foglara Obálka knihy Svorní gambusíni a jiné příběhyObálka knihy Svorní gambusíni a jiné příběhy

Kreslené verze povídek

Kromě klasických seriálů existují i kreslené povídky. Bylo jich překresleno celkem šest. I tyto povídky jsou souhrnně uvedeny v knize Svorní gambusíni a jiné příběhy.

Kreslené verze románů

Několik Foglarových románů bylo také zpracováno jako kreslený seriál. S výjimkou Modré rokle, která jako román vznikla přepracování komiksů Modrá rokle, Ztracený kamarád a Jeskyně Saturn, ostatní kreslené seriály vznikly až dodatečně k původní prozaické formě. Čtyři foglarovky v komiksové podobě jsou součástí souboru Foglarových kreslených seriálů Svorní gambusíni a jiné příběhy, komiksy Hoši od Bobří řeky, Tajemství Velkého Vonta a Přístav volá byly vytvořeny až později a proto je v této knize nenajdeme.

Časopisecká tvorba Jaroslava Foglara

Jaroslav Foglar také působil jako redaktor v několika časopisech pro mládež.

Další dílo Jaroslava Foglara

Jaroslav Foglar
Info o stránkách a kontakt
Vytvořil Pavel Novotný © 2005 - 2015