[ Webhosting profitux.cz ]
2. 9. 2010 (12:18) | kategorie: RŠ a Stínadla | autor: Paja | Tisk

Mezi Vonty

Vyprávění Hlavního hrdiny navazující na příhody z románu Tajemství Stínadel, začíná ve Stínadlech, těsně před novou Volbou Velkého Vonta. Zatímco Vontská rada vybírá ze tří kandidátů, vejde do kostela postava oblečená jako Smrtka a přináší podivné poselství, ve kterém protestuje proti sjednocení Vontů. Hlavní hrdina a Olda se vydají Smrtku sledovat, ale nejsou úspěšní.

Ilustrace na obálce románu Mezi VontyIlustrace na obálce románu Mezi Vonty

Na vzkazových dveřích se objevují podivné zprávy, dle kterých měl být ježek v kleci prodán. Hlavní hrdina zjistí, že Vont, který měl hlavolam prodat sběrateli, je částečně podobný Vojtovi Losnovi. Vzkaz od „povstalců“, kteří byli překřtěni na Mršivonty, také Pátrači najdou po příjezdu domů ve své klubovně.

Ve Stínadlech začíná vycházet časopis Kurýr, který přináší mnohé aktuální informace. Pátrači však připravují plán na zadržení Smrtky. Předpokládají, že se dostaví i na volbu Velké Vontky Dívčí organizace. Smrtku nakonec sleduje pouze Hlavní hrdina a při zápasu je přemožen. Záhadný MV stále uniká.

I Velká Vontka brzy požádá Pátrače o pomoc, protože jí MV zcizí talisman - Zelený kámen. Společně s vontskou říční četou je připravena operace na získání talismanu zpět, která má proběhnout, až bude MV s Velkou Vontkou měnit talisman za peníze. Než k tomu dojde, stane se ve Stínadlech další, již druhá bitva mezi Kurýry a Mršivonty. Zanedlouho se s Mršivonty utká i říční stráž.

Plán na získání talismanu ztroskotá a MV odhodí Zelený kámen do vody.

Díky pozornosti Oldy pátrači objeví vzkaz Mršivontů a chystají se na jejich schůzi do podzemí, do Chropky, vpravit. Vojta se snaží MV vyfotit, ale naneštěstí má zapnutý blesk a tím se prozradí. Pátrači rychle z podzemí prchají. Po vyvolání filmu jsou však zdrceni. Tvář MV je rozmazaná!

Další boj Mršivontové svádí, když přepadnou kostel sv. Jakuba. Je to však jen zástěrka k akci ve Svatyni Uctívačů ginga, kde podřežou gingo. Tentokrát je však MV zadržen a je zjištěna jeho totožnost. Vojta Losna ho vyslýchá a zjišťuje poslední chybějící informace. A Uctívače ginga posílá za novým gingem, které je na hřbitově Kráteň, kde je pohřben Vojtův děda Otakar.

Tento obrázek na hlavní stránce od 19. listopadu do 17. prosince 2008 upoutával na Mezi Vonty.Tento obrázek na hlavní stránce od 19. listopadu do 17. prosince 2008 upoutával na Mezi Vonty.

Mezi Vonty je pokračování příběhu Tajemství Stínadel. Roku 2008 ho napsal a ilustracemi opatřil Václav Levý - Jiggi. Knižně zatím příběh nevyšel, ale autor ho poskytl pro nekomerční využití volně ke stažení. Je zde uveden ve formátu PDF.

V roce 2010 byl román zvukově zpracován - text namluvil Jared51 a hudebně ozvučil SharkCZ (dle serveru „Království mluveného slova“). Zvukové zpracování MV v podobě souborů mp3 si můžete stáhnout např. ze serveru uložto.cz

Stáhněte si zdarma Mezi Vonty

Přečtěte si dále:

Jaroslav Foglar
Info o stránkách a kontakt
Vytvořil Pavel Novotný © 2005 - 2015