[ Webhosting profitux.cz ]
29. 9. 2013 (19:12) | kategorie: RŠ a Stínadla | autor: Paja | Tisk

Zajímavosti RŠ I: Nehody RŠ s vodou a Jarka Metelka

Vítám vás u nového volného seriálu článků, který bude vycházet na foglarwebu. Chci se v něm věnovat různým zajímavostem, které najdeme ve Foglarově nejrozsáhlejším kresleném seriálu Rychlé šípy. Díky vysokému počtu pokračování a velkému časovému rozpětí, kdy vycházel, je nasnadě, že zajímavostí nebo kuriozit v něm najdeme nezanedbatelné množství.

První díl bude pojat trochu lehčí formou, podíváme se na „nehody“, které se staly Rychlým šípům v souvislosti s vodou. Na mnohé z nich mne již před lety upozornil náš spolupracovník jiggi, ovšem k realizaci jsem se dostal až letos.

RŠ se vozí

V sedmnáctém pokračování RŠ nacházíme první nehodu. Hoši najdou na výpravě lesní klouzačku a hned ji vyzkouší, Jindra dokonce s rozběhem a skončí tak v potoce. Ostatní mu pomáhají ven, ale to se již řítí Jarka Metelka a tak v potoce skončí nakonec všichni.

Ukázka z příběhu RŠ se vozí [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]Ukázka z příběhu RŠ se vozí [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]

RŠ na zimním stadionu

Při této události v 56. pokračování seriálu zahraje svou roli voda v pevném skupenství, tedy led. Ke konci příběhu vidíme padajícího Rychlonožku na led. Toho Rychlonožku, který prohlásil, že zkazí-li někdo krasobruslařské vystoupení klubu, bude sedm neděl drhnout podlahu klubovny. Podívejme se však, kdo byl jeho soused ve formaci - Jarka Metelka.

Ukázka z příběhu RŠ na zimním stadionu [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]Ukázka z příběhu RŠ na zimním stadionu [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]Ukázka z příběhu RŠ na zimním stadionu [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]Ukázka z příběhu RŠ na zimním stadionu [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]

RŠ u vodotrysku

Zde, v 78. příběhu, Rychlé šípy se snaží vylovit míč, který malému chlapci spadl do kašny. Jarka Metelka přichází z plánem, který však končí pádem Rychlonožky a Jindry do kašny. Není už to trochu podezřelé, třetí „vodní“ nehoda a zase v ní má prsty Jarka Metelka?

Ukázka z příběhu RŠ u vodotrysku [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]Ukázka z příběhu RŠ u vodotrysku [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]

Použitá literatura

[RS] J. Foglar: Rychlé šípy, 2. vyd., Praha, Olympia, 1999. ISBN 80-7033-565-3.

Jaroslav Foglar
Info o stránkách a kontakt
Vytvořil Pavel Novotný © 2005 - 2015