[ Webhosting profitux.cz ]
11. 8. 2014 (19:09) | kategorie: RŠ a Stínadla | autor: jiggi | Tisk

Zajímavosti RŠ VII - Pět v jednom aneb rodina Rychlošípáků dohromady

Posledním příbuzným Rychlých šípů v kresleném seriálu je jistý pan Stibor – vzdálený příbuzný jednoho z nich, který žije „stovky kilometrů“ daleko od města, ve kterém „šípáci“ žijí (RŠ sledují oběh koruny (255)).

RŠ sledují oběh koruny [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]RŠ sledují oběh koruny [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]

V příběhu RŠ ničí knihu kouzel (90) nám Mirek potvrzuje to, že všichni členové klubu mají oba rodiče.

Jak už víme z předchozích dílů o „rychlošípácké famílii“, všichni rodiče Rychlých šípů se setkali pohromadě v příbězích jen jednou – a to na policii u výslechů svých synů (RŠ mají dobrou pověst, ale... (238)). Ještě se divíte, proč mají ti slušní a správní kluci z klubu Rychlých šípů potíže udržet svoji partu pro větší či menší nepřízeň rodičů (nebo některých z nich)?

RŠ ničí knihu kouzel [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]RŠ ničí knihu kouzel [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]RŠ mají dobrou pověst ale...  [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]RŠ mají dobrou pověst ale... [převzato z J. Foglar: Rychlé šípy, Olympia, 1999]

V žádném kresleném příběhu, ani ve stínadelských příbězích se nesetkáme ani náznakem s jakýmikoli sourozenci Rychlých šípů. Jsou tedy zřejmě jedináčky. To by nebylo ve foglarovkách nic neobvyklého – marně vzpomínám, která hlavní postava v příbězích Jaroslava Foglara má sourozence, snad jen Nováček Bubáček?

Použitá literatura

[1] J. Foglar: Rychlé šípy, 2. vyd., Olympia, Praha, 1999. ISBN 80-7033-565-3.

Jaroslav Foglar
Info o stránkách a kontakt
Vytvořil Pavel Novotný © 2005 - 2015