[ Webhosting profitux.cz ]
22. 8. 2014 (22:12) | kategorie: Bibliografie | autor: Paja | Tisk

Hry Jaroslava Foglara

Hry Jaroslava Foglara jsou opět knihou, která patří spíše k příručkám. Jedná se o sborník her, které byly roztroušeny v Jestřábově díle, anebo které vymyslel pro svůj oddíl.


Dvacátý pátý svazek edice Sebrané spisy Jaroslava Foglara sestavil, podobně jako tři výbory z kronik a příručku Z Bobří hráze, opět Miloš Zapletal. Ten je sám velkým odborníkem na hry a je autorem největší české encyklopedie v této oblasti (čtyři svazky, vydalo nakladatelství Olympia a později Leprez).

Jako zdroj posloužily oddílové kroniky, rubriky v časopisech Mladý hlasatel, Junák, Vpřed a Čigoligo nebo dříve vydané foglarovky – Náš oddíl, Kronika Ztracené stopy, Poklad Černého delfína [1, str. 243].

Obálka 1. knižního vydání sborníku Hry Jaroslava  FoglaraObálka 1. knižního vydání sborníku Hry Jaroslava Foglara

Zapletal na sborníku začal pracovat v polovině osmdesátých let a dokončil ho v roce 2000 [1, str. 243]. Téhož roku knihu vydalo nakladatelství Olympia ve standartní úpravě ostatních foglarovek. Svazek doprovází ilustrace Marko Čermáka a také několik obrázků převzatých z kronik a časopisů. Na konci je uvedena tradiční ediční poznámka Václava Noska, tentokrát však netradičně pojatá jako rozhovor s editorem tohoto výboru her, Milošem Zapletalem.

Rok vydáníTyp vydáníNakladatelství
20001. knižní vydáníOlympia

Použitá literatura

[1] M. Zapletal (editor): Hry Jaroslava Foglara, 1. vyd., Praha, Olympia, 2000. ISBN 80-7033-680-3.

Jaroslav Foglar
Info o stránkách a kontakt
Vytvořil Pavel Novotný © 2005 - 2015