[ Webhosting profitux.cz ]
1. 9. 2010 (22:26) | kategorie: RŠ a Stínadla | autor: Paja | Tisk

Menší filmová díla o RŠ

Mimo dvou velkých filmařských děl (televizní seriál Záhada hlavolamu (1969), film Záhada hlavolamu (1993)) vznikly i menší projekty s tématikou RŠ. Roku 1978 byla natočena amatérská groteska o založení Rychlých šípů. Autorem byl Tomáš Vorel. Film byl němý, slova se objevovala v bublinách, jako v kresleném seriálu.

Dalším amatérským filmem bylo Poselství ze Stínadel. Film byl natočen volně na motivy stejnojmenného románu Josefa Červinky - Grifina. Natáčení započalo 12. září 1994 a premiéra se konala 12. září 1996. Režisér a scénárista byl Karel Hrivňák - Eskalik a kameraman Zbyněk Havlíček.

Na serveru youtube.com jsem nalezl tři amatérská videa příběhů Rychlých šípů - Rychlé šípy a samoletka, Rychlé šípy robí šlapohyb a Rychlé šípy proti Dlouhému bidlu. Jedná se o doplnění obrázků z komiksu ke zvukovému zpracování RŠ.

Existovalo ještě video The Attitude of Mr. Dušín, které bylo vytvořeno dle 1. dílu RŠ (Mirek osvobozuje Jarku) v rámci zápočtové práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Nyní již na videoserveru youtube není.

Jaroslav Foglar
Info o stránkách a kontakt
Vytvořil Pavel Novotný © 2005 - 2015