[ Webhosting profitux.cz ]
1. 9. 2010 (23:04) | kategorie: RŠ a Stínadla | autor: Paja | Tisk

Poklad Uctívačů ginga

Děj této knihy se z počátku odehrává na dvou různých místech. A to na ostrově Vulpekula, kde bouře vyplavila poraněného člověka z jezera. Muž je v klášteře ošetřen a později se podaří policii vysvětlit jeho záhadnou havárii. Protože se vracel z Dálného východu a zloděj Kornel uviděl sochu bůžka, kterou si přivezl, a proto tohoto muže společně se správcem kláštera přepadl a oloupil. Sochu se však policii podařilo zachránit. Tento muž přijel na ostrov s posláním z Tibetu od jednoho krajana. Postupně si vzpomene a objeví umělou jeskyni a v ní zvon z kláštera, který byl schován před válkou.

Obálka knihy Poklad Uctívačů gingaObálka knihy Poklad Uctívačů ginga

Ve stejnou dobu se v Mlázovicích sklánějí nad kronikou Uctívačů ginga tři hoši. V kronice najdou záhadné zprávy o pyramidách a mamutech u nás a také jednu mapku. Podle mapky se vydají hledat poklad, ale najdou pouze kamenného draka. V dalších dnech se hoši vydají hledat pyramidy. Najdou skálu u rybníka Podskalák a na ní „neviditelný srub“. V něm objeví sešity jednoho vynálezce. Pravděpodobně se jedná o stavitele pyramid a vynálezce „převratných“ vynálezů Adama Prunuse Spionosa - Adama Trnku. V sešitech se dočtou, kde pyramida je a tak se vydají do Nouzova. Tam potkají jednoho dědečka a ten jim prozradí zajímavosti o pyramidě a provede je po okolí, takže hoši uvidí i malou pyramidu na hrobě rodu Trnků. Když se vrátí, tak je Tom vylákán ven někým, kdo se podepsal jako Cyril Kaska. Naštěstí o sešity nepřijdou a tak se rozhodnou je svěřit Frantovu dědečkovi. Ten však připravuje výstavu v muzeu, a tak mu zloděj sešity snadno ukradne. Hoši se vydají hledat umělou jeskyni do Křivolesa. Tam uvidí další Trnkův vynález a další ráno se potkají s Cyrilem Kaskou a jeho přítelem Dominikem Etrichem, který se vrátil z Tibetu. Zjistí, že obě skupiny hledají to samé a skutečně jeskyni objeví. V ní byl ukryt meteorit z kláštera Sedmi zvonů před pověrčivými mnichy.

Kniha s podtitulem Tajemství neviditelného srubu je druhým dílem trilogie o Uctívačích ginga od Svatopluka Hrnčíře. Dějově navazuje na Ostrov Uctívačů ginga. Knižně byla vydána jen jednou, v nakladatelství Ostrov, v edici Dálky jako svazek číslo 4. Obálku i ilustrace uvnitř knihy namaloval Marko Čermák.

Rok vydáníTyp vydáníNakladatelství
20001. knižní vydáníOstrov (edice Dálky)
Jaroslav Foglar
Info o stránkách a kontakt
Vytvořil Pavel Novotný © 2005 - 2015