[ Webhosting profitux.cz ]
Na návštěvě u JestřábaNa návštěvě u Jestřába

Během podzimu roku 2017 umožnila Skautská nadace Jaroslava Foglara zájemcům návštěvu Jestřábova bytu v Křišťanově ulici v Praze. Fotografie v galerii byly pořízeny během exkurse konané v sobotu 14. Října 2017 po setkání skautských sběratelů. Fundovaný komentář poskytl Roman Šantora – Bobo ze Skautského institutu.

XXVII. setkání skautských sběratelů 2017XXVII. setkání skautských sběratelů 2017

V sobotu 14. října 2017 dopoledne se konalo v kulturním sále pražského hlavního nádraží 27. setkání skautských sběratelů. Na burze se jako tradičně objevily i různé foglarovské materiály.

Beseda Evangelium podle Jaroslava FoglaraBeseda Evangelium podle Jaroslava Foglara

Ve středu 27. září 2017 se v Knihovně Václava Havla konala beseda s teologem a religionistou Pavlem Hoškem (autor publikace Evangelium podle Jaroslava Foglara věnující se duchovnímu rozměru Jestřábova díla), bohemistou Tomášem Vučkou (autor knihy Cesta za modrým světlem) a docentem religionistiky Zdeňkem Vojtíškem. Pořadem provázel Jáchym Topol.

Foglarovské odpoledne v Táboře 2017Foglarovské odpoledne v Táboře 2017

Foglarovské odpoledne je již tradiční akcí pořádanou skauty z táborského 6. oddílu Širokko. Program šestého ročníku, konaného 25. února 2017, zahrnoval promítání filmů s foglarovskou tematikou, povídání o foglarovkách, několik soutěží a přehled novinek z foglarovského světa.

Beseda Foglar a jeho knihyBeseda Foglar a jeho knihy

Pražská pobočka SPJF uspořádala u příležitosti blížícího se 110. výročí narození Jaroslava Foglara besedu s Václavem Noskem – Windym na téma Foglar a jeho knihy. Akce se uskutečnila v úterý 21. února 2017 v „Koloniále“ na Buďánkách.

Jaroslav Foglar
Info o stránkách a kontakt
Vytvořil Pavel Novotný © 2005 - 2015